blog

Pożyczki pozabankowe – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób na pewnym etapie życia zmaga się z drobnymi lub nieco większymi trudnościami finansowymi. Często problemy te są przejściowe, jednak podczas okresu ich trwania wynoszącego kilka tygodni, czy miesięcy szukamy optymalnego wyjścia z dość kłopotliwej sytuacji finansowej. Pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe, które bywają ratunkiem dla osób pilnie potrzebujących gotówki. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania pożyczki pozabankowej dostosowanej do naszych potrzeb?

Słowo kredyt, czy pożyczka w wielu osobach budzi masę wątpliwości, ponieważ kojarzy się z czasochłonną i dość stresującą wizytą w banku, a także załatwianiem ogromnej ilości formalności. Kolejki, skomplikowane procedury, wiele dokumentów, które okazują się niezbędne do załatwienia podczas składania wniosku o pożyczkę, te wszystkie czynniki nie działają zachęcająco. Wszystkie skomplikowane procedury to domena banków i to właśnie one przychodzą nam do głowy jako pierwsze, kiedy myślimy o pożyczce, jednak w dzisiejszych czasach mamy do wyboru znacznie więcej propozycji, które nie są w żaden sposób związane z państwowymi instytucjami, jakimi są banki. Wiele firm udzielających pożyczki pozabankowe nie wymaga osobistej obecności w oddziale, ponieważ wszystkie formalności załatwiane są za pomocą strony internetowej.

Pożyczki pozabankowe, czyli wygodna pożyczka bez wizyty w placówce

Internetowe pożyczki pozabankowe w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością ze względu na fakt, że są łatwo dostępne i nie wiąże się z nimi konieczność wizyty w placówce, w wielu przypadkach nie musimy również dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów. Prawie każdy z nas słyszał o chwilówkach, czyli szybkich pożyczkach pozabankowych, jeśli chcemy skorzystać z tej możliwości, to z pewnością warto wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych rzeczy, które pomogą nam podjąć ostateczną decyzję dotyczącą tego, jaką pożyczkę pozabankową wybrać.

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, są koszty pożyczek pozabankowych oraz warunki spłaty zobowiązania. Dość często bywa tak, że zbyt mocno ufamy instytucjom i podpisujemy dokumenty bez ich ówczesnego przeczytania, a to jeden z dość sporych, podstawowych błędów. Powinniśmy się upewnić, że podpisywana przez nas umowa zgadza się z tym, co widzimy na stronie internetowej wybranej przez nas pożyczki pozabankowej. Wiele takich firm udostępnia wzór umowy do wglądu jeszcze przed podjęciem decyzji, warto skorzystać z tej możliwości. Wiele firm zajmujących się udzielaniem pożyczek pozabankowych ma na swojej stronie live-chat, czyli okienko do rozmowy z konsultantem, który udzieli odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, a także rozwieje wszelkie nasze wątpliwości, dzięki czemu mamy szansę na rozmowę ze specjalistą bez stania w kolejkach lub oczekiwania na połączenie, jak ma to miejsce w przypadku infolinii.

Pożyczki pozabankowe – dlaczego warto?

Na rynku dostępne są najróżniejsze możliwości takie jak pożyczka w banku, czy pożyczka pod zastaw sprzętu elektronicznego w stacjonarnych punktach, które zajmują się takimi rozwiązaniami. Co sprawia, że pożyczka pozabankowa jest lepszym rozwiązaniem? Największym plusem tego rozwiązania jest wysoka przyznawalność, a także ilość ofert dostępnych na rynku. Pożyczki pozabankowe pozwalają nam również na samodzielne podjęcie dotyczące tego, czy interesuje nas system ratalny, czyli płatność rozłożona na kilka miesięcy, czy chcemy skorzystać z możliwości pożyczenia określonej sumy na 30 lub 60 dni. Korzystając z pożyczki pozabankowej, możemy uzyskać ją poprzez wypełnienie wniosku na stronie internetowej, co również jest niezwykle wygodne. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że jeśli pożyczka zostanie nam przyznana, to pieniądze zazwyczaj pojawiają się na naszym koncie bankowym w ciągu kilku minut od uzyskania pozytywnej decyzji. Firmy udzielające pożyczek pozabankowych często oferują swoim stałym klientom najróżniejsze promocje, a także programy lojalnościowe, które sprawiają, że pożyczanie w danej instytucji staje się jeszcze atrakcyjniejsze.