pożyczki bez BIK
blog

Pożyczki bez BIK i KRD. Gdzie dostanę?

W większości przypadków, aby otrzymać pożyczkę, wystarczy przygotować odpowiednie dokumenty takie jak dowód osobisty, czy zaświadczenie o dochodach, które nie zawsze jest wymagane. Na rynku istnieje wiele pożyczek, które wymagają tylko i wyłącznie posiadania ważnego dowodu osobistego, w których przypadku nie jest konieczne okazywanie dodatkowej dokumentacji. Jednak wielu pożyczkobiorcom zależy nie tylko na tym, aby firma pożyczkowa wymagała jak najmniejszej ilości dokumentów, coraz większą popularnością cieszą się również pożyczki bez BIK dla osób, które w przeszłości nie zawsze radziły sobie ze spłatą zobowiązań na czas.

Czym właściwie jest BIK? Jest to specjalna baza, w której przechowywane są wszystkie dane dotyczące osób, które zaciągnęły kredyty lub pożyczki. W bazie pojawiają się zarówno pozytywne wpisy, które mówią o tym, że spłacamy zobowiązania w wyznaczonym terminie, jak i wpisy negatywne dotyczące opóźnień lub całkowitego braku spłaty zobowiązań. Najczęściej negatywny wpis w BIK znacznie utrudnia wzięcie pożyczki i kredytu, jednak na rynku finansowym w odpowiedzi na potrzeby konsumentów pojawiły się firmy udzielające pożyczek bez BIK, które podczas podejmowania decyzji nie biorą pod uwagę wpisów, które znajdują się w BIK. Należy jednak pamiętać, że są to firmy udzielające pożyczek pozabankowych. Możemy zdecydować się na szybką pożyczkę na dowód, która potocznie nazywana jest również chwilówką, ale również na pożyczkę długoterminową.

Do kogo skierowane są pożyczki bez BIK?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, do kogo kierowane są pożyczki bez BIK i KRD. Odpowiedź jest prosta: do wszystkich tych osób, które ze względu na historię kredytową nie mogą pozwolić sobie na kredyt w banku. Bank zawsze odmawia kredytu, jeśli w BIK, KRD i innych bazach widnieją negatywne wpisy dotyczące osoby ubiegającej się o kredyt, jednak dla wielu firm udzielających pożyczek nie stanowi to problemu. Jeżeli więc mamy negatywną historię w bazach takich jak BIK, KRD, BIG, BIG InfoMonitor, czy ERIF, to powinniśmy wybrać firmy udzielające pożyczek bez BIK i KRD. Również, jeśli posiadamy zobowiązania, które jeszcze nie zostały do końca spłacone, a już są po terminie spłaty, możemy skorzystać z tego rozwiązania. Część z tych firm udziela pożyczek również osobom, które mają egzekucją komorniczą. Jak widać, nie zawsze negatywna historia oznacza automatyczną odmowę przyznania pożyczki i mimo wcześniejszych problemów wciąż mamy szansę na uzyskanie pożyczki dostosowanej do naszych potrzeb i możliwości. Firmy oferujące tego rodzaju pożyczki nie sprawdzą, lecz samodzielnie analizują, czy pożyczkobiorcę będzie stać na spłatę zaciągniętego zobowiązania.

Pożyczki bez BIK i KRD – jakie warunki należy spełnić?

Jeżeli chcemy wziąć pożyczkę bez BIK i KRD oczywiście możemy być pewni, że bazy te nie będą sprawdzane, jednak z pewnością musimy przygotować się do złożenia wniosku online i mieć pod ręką wszystkie potrzebne instytucji finansowej informacje. Firmy te podejmują decyzję na podstawie oceny ryzyka finansowego. Jakie więc dane i dokumenty powinniśmy przygotować, aby złożyć wniosek? Przede wszystkim potrzebny nam będzie ważny dowód osobisty i miejsce zamieszkania znajdujący się na terenie kraju oraz polskie obywatelstwo. Wiek również ma znaczenie, osoba ubiegająca się o pożyczkę musi mieć minimum 18 lat, maksymalnie 70, jednak pamiętajmy, że dopuszczalny wiek może ulegać zmianie w zależności od wybranej przez nas firmy. Także takie dane jak numer telefonu, adres e-mail oraz konto bankowe są konieczne do złożenia wniosku. Będziemy musieli również mieć stały dochód, ponieważ to na jego podstawie będzie dokonywana ocena naszej zdolności kredytowej. Co biorą pod uwagę firmy oferujące pożyczki bez BIK i KRD? Praktycznie każdy dochód, również ten pochodzący ze świadczeń takich jak Rodzina 500+, a także inne zasiłki oraz źródła dochodu takie jak umowa zlecenie, umowa o dzieło, renta, emerytura, umowa o pracę, a także dochody niestandardowe pochodzące np ze stypendium, czy wynajmu mieszkania.