kredyt gotówkowy
blog

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Podczas ubiegania się o kredyt gotówkowy, każdy z nas musi się liczyć z tym, że na decyzję o jego udzieleniu lub o odrzuceniu wniosku wpływa wiele czynników. Jedną z rzeczy, która zostaje poddana skrupulatnej analizie, jest wysokość naszych zarobków, ponieważ to właśnie nasze miesięczne dochody w dużej mierze wpływają na naszą zdolność kredytową. Pewność, że stać nas na spłatę zobowiązania jest dla banku niezwykle ważna.

Ile właściwie trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Wiele osób zastanawia się, ile właściwie musi zarabiać, aby otrzymać kredyt i czy ich wniosek nie zostanie odrzucony przez zbyt niskie zarobki. Oczywiście wysokość zarobków jest bardzo istotna, ale równie ważne jest to, jakiej wysokości kredytem jesteśmy zainteresowani. Podczas analizy wniosku i zdolności kredytowej bank ocenia, czy wysokość kredytu nie przewyższy naszych możliwości finansowych i na tej podstawie podejmuje ostateczną decyzję. To właśnie dlatego oprócz naszego miesięcznego wynagrodzenia brane są pod uwagę także nasze miesięczne wydatki. Również ilość osób znajdujących się na naszym utrzymaniu jest nie bez znaczenia. Pod uwagę jest brane także to, czy pozostałe osoby w gospodarstwie domowym pracują, czy są one na naszym utrzymaniu.

Czy forma zatrudnienia ma znaczenie?

Oprócz samych zarobków musimy zwrócić uwagę na kilka innych aspektów, a jednym z nich jest forma naszego zatrudnienia. Wiele osób jest zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie i obawia się, jak to wpłynie na decyzję banku o kredycie gotówkowym i czy w takim przypadku mają one szansę w ogóle go otrzymać. Obawy wynikają z tego, że jeszcze kilka lat temu uzyskanie kredytu w takim przypadku było niezwykle ciężkie, jednak wraz z biegiem lat zasady w placówkach udzielających kredytów zaczęły się zmieniać i zaczęto brać pod uwagę, że to właśnie ten rodzaj umów jest najpopularniejszy na rynku pracy. Jeśli posiadamy stałe, comiesięczne dochody to niezależnie od rodzaju umowy mamy szansę na kredyt gotówkowy. Należy również dodać, że coraz więcej placówek opiera się na zaświadczeniu o zarobkach, co znacznie ułatwia uzyskanie kredytu osobom, które mają zadowalające dochody, ale nie mogą pochwalić się posiadaniem tradycyjnej umowy o pracę.

Co jeszcze jest brane pod uwagę podczas udzielania kredytu??

Oprócz samych zarobków i wydatków instytucje finansowe biorą pod uwagę także kilka innych rzeczy, które pomagają im podjąć ostateczną decyzję dotyczącą tego, czy udzielić danej osobie kredytu gotówkowego. O jakich rzeczach mowa? Wiek osoby ubiegającej się o kredyt stan cywilny wykształcenie status mieszkaniowy, a także ilość osób znajdujących się w gospodarstwie domowym status zatrudnienia oraz częstotliwość zmiany pracy wnioskodawcy wysokość stałych miesięcznych wydatków takich jak opłaty i inne zobowiązania finansowe dotychczasowe zadłużenie wnioskującego i to, czy było one spłacane w terminie raporty z Biura Informacji Kredytowej Każda instytucja bankowa kieruje się oczywiście własnymi zasadami, jednak to te rzeczy są niezwykle ważnymi kryteriami w większości z nich.

O jaką kwotę możesz się ubiegać?

Wielu przyszłych kredytobiorców zastanawia się, o jaką kwotę może ubiegać się podczas składania wniosku kredytowego. Kiedyś wszystkie firmy i banki musiały stosować się do zaleceń Rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, jednak z biegiem czasu sytuacja ta uległa zmianie i każda firma może samodzielnie decydować o tym, w jaki sposób wylicza możliwą do otrzymania przez kredytobiorcę kwotę. Każda firma i każdy bank mają swoje własne algorytmy i kryteria, dlatego warto wcześniej zapoznać się z ofertami i wybrać tę, która najbardziej odpowiada zarówno naszym potrzebom, jak i możliwościom. Jeśli nie mamy pewności, jaka jest nasza zdolność kredytowa, to dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług doradcy kredytowego, który pomoże nam to wyliczyć i zaproponuje najdogodniejsze w naszej sytuacji życiowej i finansowej rozwiązania, a także może pomóc nam załatwić wszystkie formalności.