blog

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę pozabankową?

Każda osoba, która decyduje się na pożyczkę, chce, aby cały proces ubiegania się o nią był łatwy, obsługa miła, a szanse na uzyskanie wnioskowanej kwoty wysokie. Ubieganie się o pożyczkę często kojarzy się ze stresem, wieloma formalnościami, a czasem także z odrzuceniem wniosku i koniecznością składania kolejnego w innym miejscu. Jeśli zależy nam na pozytywnej decyzji i minimum formalności, to doskonałym rozwiązaniem dla nas będzie pożyczka pozabankowa.

Gdzie najłatwiej dostać tego rodzaju pożyczkę?

Większość firm pozabankowych oferuje usługi pożyczkowe, które znacznie różnią się od kredytów bankowych nie tylko samą przyznawalnością, ale również sposobem ubiegania się o pożyczkę, a także ilością formalności, czy szybkością wypłaty środków. Wiele firm pozabankowych oferuje pożyczki bez bik, big, krd, a także bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach, czy innych dodatkowych dokumentów. Pożyczki bez zaświadczeń i dodatkowych formalności cieszą się stale rosnącą popularnością, jednak część firm udzielających takich pożyczek bardzo dokładnie prześwietla historię kredytową swoich potencjalnych klientów. Istnieje także druga strona kredytów pozabankowych, czyli firmy pozabankowe, które udzielają decyzji kredytowej w zaledwie kilka minut, bez żadnych dodatkowych dokumentów i formalności.

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania pożyczki pozabankowej?

Jeśli zależy nam na tym, aby łatwo uzyskać pożyczkę pozabankową, to z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów podczas poszukiwania firmy. Jeśli zależy nam na wysokiej przyznawalności, to powinniśmy wybrać firmy, które wymagają minimum formalności, ponieważ to w takich miejscach najłatwiej uzyskać pożyczkę pozabankową. Najczęściej najwyższa przyznawalność cechuje firmy, które wymagają od wnioskodawców głównie danych z dowodu osobistego, a także w razie konieczności uzupełnienia wniosku o wyciąg z konta lub zaświadczenie od pracodawcy. Większość firm pozabankowych posiada na swojej stronie czytelne informacje dotyczące koniecznych do uzyskania pożyczki informacji oraz dokumentów, warto więc zapoznać się z taką listą i wybrać firmę, która posiada najmniejsze wymagania w tym zakresie. W sieci istnieje ogromna ilość portali, na których możemy zapoznać się z opiniami innych ludzi na temat firm udzielających pożyczki pozabankowe. Wśród opinii możemy znaleźć informacje zarówno na temat przyznawalności, jak i dodatkowych formalności, czy promocji dla stałych klientów.

Kto może ubiegać się o pożyczkę pozabankową?

Wiele osób zastanawia się, kto właściwie może ubiegać się o pożyczkę pozabankową? Wszystko zależy od firmy udzielającej pożyczek, jednak na rynku pożyczek pozabankowych praktycznie każda pełnoletnia osoba posiadająca stały dochód znajdzie ofertę odpowiednią dla siebie. Warto przed złożeniem wniosku zapoznać się zarówno z regulaminem firmy, jak i opiniami na jej temat zamieszczonymi przez jej dotychczasowych klientów. Coraz więcej firm pozabankowych zmniejsza swoje wymaganie ze względu na wzmożone zainteresowanie produktami finansowymi takimi jak szybkie pożyczki pozabankowe z minimalną ilością formalności. Tego rodzaju oferty przyciągają osoby z negatywną historią kredytową, czy drobnymi problemami ze spłatą dotychczasowych zobowiązań, jednak również one mogą otrzymać drugą szansę w wybranych firmach udzielających pożyczek pozabankowych. Wielu klientów zastanawia się również jakie źródła dochodu są akceptowane przez firmy udzielające pożyczek pozabankowych. Wiadomo, że każda firma posiada własne kryteria, jednak na rynku istnieją firmy, które biorą pod uwagę nie tylko dochód z tytułu umowy o pracę, czy umowy zlecenie, ale także inne źródła dochodu. Jakie inne źródła dochodu mogą być honorowane przez firmy pozabankowe? Zasiłek dla bezrobotnych, stypendium, alimenty, czy renta to dla części firm akceptowalne źródła dochodu, które upoważniają wnioskodawcę do uzyskania pożyczki pozabankowej. Jeśli na stronie nie ma podanej informacji, jakie źródła dochodu akceptuje dana firma, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z doradztwa konsultantów przed złożeniem wniosku.