blog

Czy warto dokupić dodatki do polisy OC?

Kupując samochód, każdy kierowca ma obowiązek zawarcia obowiązkowej polisy OC. Często koszt polisy jest wysoki, szczególnie odczuwają to młode osoby, które dopiero wkraczają w dorosłe życie. Dodatkowe polisy generują dodatkowe koszta, jednak równocześnie zapewniają kierowcy dodatkową ochronę. Czy warto dokupić dodatki do polisy OC?

Na rynku istnieje wiele najróżniejszych dodatków do polisy OC, część z nich jest chętnie wybierana przez kierowców, jako gwarancja ich spokojnego snu. Dzięki tym dodatkom każdy kierowca ma szansę stworzyć polisę OC, która będzie w pełni dostosowana do jego potrzeb. Dodatkowe koszta nie zrażają świadomych kierowców, ponieważ zdają sobie oni sprawę z tego, że podczas wypadku, czy nawet zwykłej stłuczki zwrócą się im one z nawiązką.

Assistance

Jednym z najczęściej wybieranych dodatków do OC jest Assistance. Tego rodzaju ubezpieczenie zapewnia kierowcy holowanie, naprawy, samochód zastępczy, a także koszt noclegu w hotelu w przypadku awarii samochodu w trasie. Assistance jest traktowane jako osobne ubezpieczenie, dlatego nie wpływa na wysokość składki OC. Ten dodatek jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które podróżują w celach służbowych i chcą mieć pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów nie zostaną pozostawieni sami sobie. Niezależnie od tego, czy awarię spowoduje dziwie zwierze, wypadek, czy zniszczenia wynikające z eksploatacji pojazdu, Assistance pokryje koszty, które bez tego pakietu mogłyby mocno obciążyć nasz portfel.

Minicasco

Minicasco nazywane jest również mini AC, a to wszystko ze względu na fakt, że polega na tym samym, jednak ma mniejszy zakres ochrony. Minicasco zapewnia ochronę od kradzieży, a także pożarów, czy uszkodzeń spowodowanych przez warunki pogodowe. Jeśli nie chcemy pełnego ubezpieczenia AC ze względu na jego koszty, to z pewnością Minicasco będzie doskonałym rozwiązaniem uzupełniającym obowiązkowe OC.

NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to dodatek, którym warto uzupełnić nasze ubezpieczenie OC. W przypadku jakiegokolwiek wypadku NNW pozwoli nam uzyskać odszkodowanie w przypadku śmierci kierowcy lub pasażera, a także w przypadku, kiedy odniosą oni obrażenia powodujące stały, lub okresowy, lecz poważny uszczerbek na zdrowiu.

Ochrona prawna

Ochrona prawna to pakiet, który sprawia, że w przypadku szkody to ubezpieczyciel pokrywa wszystkie koszty, które musiałby ponieść kierowca w celu obrony swojej racji. Ochrona prawna obejmuje pokrycie kosztów za usługi adwokatów oraz radców prawnych, a także kosztów sądowych. Co więcej, jeśli to my spowodujemy wypadek, wtedy ochrona prawna zapewnia nam bezpłatną obronę w sądzie. Koszt składki jest niewielki, w porównaniu do kosztów, jakie trzeba ponieść w przypadku, kiedy wynajęlibyśmy adwokata na własną rękę.

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczyciele oferują kierowcom ubezpieczenie opon w niezwykle atrakcyjnych cenach, a jego zakres pozwala nam na bezpłatną wymianę lub naprawę opon w przypadku ich przebicia lub uszkodzenia uniemożliwiającego jazdę.

Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb najczęściej wiąże się z wyższymi kosztami, niż ubezpieczenie opon, jeśli jednak posiadamy samochód, w którym wymiana szyby wiąże się z ogromnymi kosztami, to warto rozważyć skorzystanie z tego dodatku do OC. W przypadku uszkodzenia szyby tego rodzaju ubezpieczenie pozwala na jej wymianę na koszt ubezpieczyciela.

Ochrona zniżek

Ochrona zniżek to dodatek, w który warto zainwestować niezależnie od stażu na drodze, ponieważ pozwala on na zachowanie wypracowanych zniżek, nawet w przypadku, kiedy spowodujemy kolizję lub wypadek.

Darmowe dodatki do OC

Omówiliśmy już dodatki do OC, które wymagają opłaty i w które warto zainwestować dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. Należy wspomnieć, że nie za wszystkie dodatki trzeba płacić, istnieją ubezpieczalnie, które oferują darmowe usługi dodatkowe, wśród nich możemy wyróżnić ubezpieczenie kluczyków, bagażu, czy zielona karta.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkującym kierowcą, czy posiadamy prawo jazdy od wielu lat, warto zainwestować w dodatki do OC i wybrać te, które uznamy za najprzydatniejsze dla nas.